گزارش تفصیلی تابستان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پایه دهم و یازدهم:

📚 دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم دبیرستان دوره دوم نخبگان دانش فعالیت های متنوع و جذابی را در تابستان ۱۴۰۲ دنبال می‌کنند. در این جا، فعالیت‌های متنوع دانش‌آموزان در تابستان ۱۴۰۲ توضیح داده شده است.

👩‍🎓 هفته‌ای چهار روز، دانش‌آموزان پایه دهم از تاریخ ۱۵ مرداد تا ۸ شهریور به مدرسه می‌آیند. در این روزها، دانش‌آموزان برنامه های متنوعی دارند.

📅 روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، دانش‌آموزان در کلاس‌های آموزشی-مهارتی شرکت می‌کنند که شامل دروسی مانند ریاضی، عربی، نقد فیلم، مشاوره، مهارت تحصیلی، کلام وحی و کارگاه شعر است.

⚽️ روزهای یکشنبه کلاس ورزشی برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان فعالیت‌های بدنی خود را بهبود داده و سلامتی خود را حفظ کنند.

🎒 روزهای چهارشنبه نیز برای برگزاری اردو در نظر گرفته شده است. در اردوها، دانش‌آموزان فرصتی دارند تا خارج از محیط تحصیلی به فعالیت‌های مهارتی در قالب گروه بپردازند.

💼 پیرامون دانش‌آموزان پایه یازدهم باید بگوییم که آن‌ها نیز همانند دانش‌آموزان پایه دهم دبیرستان دوره دوم نخبگان دانش، در تابستان ۱۴۰۲ برنامه‌های متنوعی دارند برنامه دانش آموزان پایه یازدهم از ۱۸ تیر ماه تا ۳۱ مرداد هر هفته ۴ روز برگزار می‌شود. روز های یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه کلاس های درسی، مهارتی، ورزشی و روز های چهارشنبه هم اردوها برقرار است.

📚 دانش‌آموزان پایه یازدهم در کلاس‌هایی مانند ریاضی، عربی، فلسفه، علوم و فنون، حسابان، فیزیک، شیمی، نقد فیلم، مشاوره، کلام وحی و اعتقادات شرکت می‌کنند.

📝 جهت ارزشیابی دانش‌آموزان، آزمون‌های هفتگی (تشریحی) در تابستان برنامه ریزی شده است که به پویایی کلاس‌ها و رفع نقاط ضعف دانش آموزان کمک خواهد کرد.

📚آزمون پایان دوره تابستان:

در تاریخ  ۵ شهریور، آزمون جمع‌بندی تابستان در دروس اصلی برگزار شده و برای آمادگی بیشتر دانش‌آموزان، در روز های ۲، ۳ و ۴ شهریور نیز اردوی مطالعاتی برگزار خواهد شد.

اردوی اختتامیه پایگاه تابستانی دبیرستان دوره دوم نخبگان دانش از پنجم شهریور تا نهم شهریور در استان مازندران شهرستان بهشهر اردوگاه کشوری شهید هاشمی نژاد برگزار می شود.

 

پایه دوازدهم (تألیف شده توسط معلم راهنما جناب آقای سمانگی):

برنامه آموزشی دانش آموزان پایه دوازدهم دبیرستان دوره دوم نخبگان دانش تاریخ ۲۴ تیر ۱۴۰۲ شروع شد و به مدت (1+7) هفته آموزشی ادامه یافت.
هر هفته از روزهای شنبه الی پنج شنبه دانش آموزان به دبیرستان آمده و در کلاس‌های آموزشی شرکت نمودند.
ما در دبیرستان نخبگان دانش معتقدیم ورزش عاملی است در جهت تخلیه انرژی دانش آموزان و تجدید روحیه برای ادامه مسیر پرفشار و پر زحمت کنکورسراسری به همین جهت سه‌شنبه هر هفته دو زنگ را به ورزش دانش‌آموزان اختصاص دادیم.

در کلاس‌های آموزشی تمامی دروس اختصاصی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در طی سال تدریس می‌شود و دانش آموزان این شانس را دارند تا هر درس را که به هر دلیلی در پایه‌های دهم و یازدهم به خوبی فرا نگرفته‌اند در پایه دوازدهم به بررسی و تحلیل آن بپردازد.

در ابتدای دوره تابستان یک آزمون صفر (آزمون تعیین سطح علمی برای دانش آموزان) برگزار شد.
در طی دوره تابستان جهت ارزیابی دانش آموزان در پایان هفته یک آزمون جامع (جمع‌بندی دروس هفته) برگزار گردید.

از نکات مهم دوره تابستان می‌توانیم به اردوی تفریحی بهشهر اشاره نمود که در از تاریخ ۳ الی ۶ شهریور ۱۴۰۲ با حضور خوب دانش آموزان به وقوع پیوست.
هفته آخر تابستان اردوی مطالعاتی (جمع‌بندی محتوای تدریس شده در طی هفت تابستان) با حضور تمامی دانش آموزان برگزار گردید و در پایان آزمون جامع تابستان در روز آخر و ساعات آخر برگزار گردید.
در طی دوره آموزشی و در ابتدای هر هفته برنامه مطالعاتی به دانش آموزان داده می‌شد و دانش آموزان نیز مطابق با برنامه به فرایند‌های آموزشی خود می‌پرداختند.
در برنامه کلاسی یک زنگ مشاوره آموزشی گروهی در هفته برای دانش آموزان اختصاص یافت و علاوه بر آن دانش آموزان به طور منظم از مشاوره آموزشی فردی نیز بهره‌مند بودند.
در طی دوره تابستان برنامه دیدار با اولیا نیز برقرار بود و اولیا از نزدیک با فعالیت‌های صورت گرفته آشنا شده و همچنین وضعیت علمی دانش آموزان به اطلاع اولیاء محترم می‌رسید.
در  اردوی مطالعاتی تابستان هر صبح سنجشی تحت عنوان آزمون صبحانه برگزار گردید که دانش آموزان جهت ارزیابی کیفیت آموزش روز گذشته خود در آن شرکت می‌کردند.

تصاویر پایه دهم و یازدهم:

کلیپ های پایه یازدهم:

تصاویر پایه دوازدهم:

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *